Fırtına Gazetesi
Fırtına Gazetesi
Fırtına Gazetesi
 • 15.12.2018 Fırtına Gazetesi
  15.12.2018 Fırtına Gazetesi
 • 14.12.2018 Fırtına Gazetesi
  14.12.2018 Fırtına Gazetesi
 • 13.12.2018 Fırtına Gazetesi
  13.12.2018 Fırtına Gazetesi
 • 12.12.2018 Fırtına Gazetesi
  12.12.2018 Fırtına Gazetesi
 • 11.12.2018 Fırtına Gazetesi
  11.12.2018 Fırtına Gazetesi
 • 10.12.2018 Fırtına Gazetesi
  10.12.2018 Fırtına Gazetesi
 • 08.12.2018 Fırtına Gazetesi
  08.12.2018 Fırtına Gazetesi
 • 07.12.2018 Fırtına Gazetesi
  07.12.2018 Fırtına Gazetesi
 • 06.12.2018 Fırtına Gazetesi
  06.12.2018 Fırtına Gazetesi
 • 05.12.2018 Fırtına Gazetesi
  05.12.2018 Fırtına Gazetesi
Fırtına Gazetesi
“Koray Aydın’a Rize’den Bir soru”
“Koray Aydın’a Rize’den Bir soru”

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan...

RİZELİ DE ÇARE TÜKENMEZ
RİZELİ DE ÇARE TÜKENMEZ

Rize’nin Kalkandere İlçesi Hüseyinhoca Köyü’nde...

“Rizeli’nin Zekası Gene Yapacağını Yaptı”
“Rizeli’nin Zekası Gene Yapacağını Yaptı”

Rize’nin Aktaş Köyünde yaşayan Erkan...

Elit Spa Rize’de açıldı
Elit Spa Rize’de açıldı

Rize belediyesi arkası, Kaçkar otel...

“Biz Dava İçin Çalışırken Sen CHP’ye Oy Topluyordun”
“Biz Dava İçin Çalışırken Sen CHP’ye Oy Topluyordun”

Milliyetçi Hareket Partisi Eski Merkez...

Devlet Bahçeliye Açık Mektup
Devlet Bahçeliye Açık Mektup

Milliyetçi Hareket Partisi’ne gönül veren...

Rize’nin Gelinine Sahip Çıkacağız
Rize’nin Gelinine Sahip Çıkacağız

Milliyetçi Hareket Partisi Rize Eski...

Apple’ın efsane cihazı artık üretilmeyecek…
Apple’ın efsane cihazı artık üretilmeyecek…

Apple’ın efsane cihazı artık üretilmeyecek…...

Fırtına Gazetesi
   
En Çok İzlenen Videolar

“RİZE’DE OKUMA YAZMA SEFERBERLİĞİ BAŞLADI”

“RİZE’DE OKUMA YAZMA SEFERBERLİĞİ BAŞLADI”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Hanımefendi Emine Erdoğan’ın Türkiye genelinde başlattığı ‘Okuma Yazma Seferberliği’ projesinin tanıtım programı İsmail Kahraman Kültür merkezinde gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Hanımefendi...
26 Şubat 2018 13:17
Font1 Font2 Font3 Font4

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Hanımefendi Emine Erdoğan’ın Türkiye genelinde başlattığı ‘Okuma Yazma Seferberliği’ projesinin tanıtım programı İsmail Kahraman Kültür merkezinde gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Hanımefendi Emine Erdoğan’ın Türkiye genelinde başlattığı ‘Okuma Yazma Seferberliği’ projesi kapsamında, Rize’de Vali Erdoğan Bektaş’ın öncülüğünde, İsmail Kahraman Kültür Merkezinde bir tanıtım programı düzenlendi.

Programı Vali Bektaş’ın yanı sıra Rize Belediye Başkanı Prof.Dr. Reşat Kasap, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Hüseyin Karaman, Cumhuriyet Başsavcısı Önder Kemal Sekücü, Vali Yardımcısı Abdullah Şen ve daire müdürleri ile çok sayıda davetli katıldı.

Programın ilk bölümünde, ‘Okuma Yazma Seferberliği’ kapsamında Rize Halk Eğitim Merkezinde açılan kursa katılan Nuran Kasap’ın, proje hakkında ki duygu ve düşüncelerini ifade ettiği konuşmasında; çeşitli nedenlerden dolayı kendisinin okuma yazma öğrenemediğini ve bunun zorluklarını gündelik hayatta yoğun bir şekilde yaşadığını dile getirdi. Yine Halk Eğitim Merkezinde açılan okuma yazma kursuna katılan Melahat Kazdal da yaptığı konuşmada; 3 kız çocuğu annesi olduğunu, kendisinin okuma yazma bilmemesinden dolayı yaşadığı zorlukları onların yaşamaması için üçünün de üniversite eğitimi alabilmesi için ne gerekiyorsa yapacağını belirtti.

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Hamdi Yılmaz’ın ‘Okuma Yazma Seferberliği’ hakkında yaptığı bilgilendirme konuşmasının ardından Rize Valisi Erdoğan Bektaş, yaptığı konuşmada; “Gönül isterdi ki böyle bir kampanyaya ihtiyaç duyulmasın. Ancak çeşitli nedenlerden dolayı okuma yazma bilmeyen vatandaşlarımız var. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Hanımefendi bu eksikliği gördü ve böyle bir kampanyaya öncülük etti” dedi.

Bilginin okuyarak öğrenildiğini, yazarak da aktarıldığını belirten Vali Bektaş, “Günümüzde okuryazar olmak artık bir temel ihtiyaçtır. Okuryazar olmayanların günlük rutin ihtiyaçlarını karşılamada bile zorluklarla karşılaştığı bir gerçek. Bu gibi sorunların yaşanmaması ve bütün çocuklarımızın temel eğitimi alması için çeşitli sosyolojik sebeplerden dolayı kısmen boşalan köylerimizi ve mezralarımızı kapsayan taşımalı eğitip programı hayata geçirildi ve devam ediyor. Buna rağmen böyle bir kampanyaya ihtiyaç duyuldu. Bu durum 2018 Türkiye’sine ve yerelde Rize’ye yakışmaz. Bu gerçekler karşısında bizde gerekirse ev ev dolaşarak, okuryazar olmayan bütün vatandaşlarımıza ulaşmayı, onların ‘Okuma Yazma Seferberliği’ projesi çerçevesinde birer okuryazar olmalarını sağlamayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu ve seferberliğe öncülük yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi hanımefendi ile projeye katkısı geçen herkese teşekkür etti.

‘Okuma Yazma Seferberliği’ tanıtım programı, Rize Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri tarafından sergilenen “Üç Nokta” adlı tiyatro gösterisi ile tamamlandı.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa