Fırtına Gazetesi
Fırtına Gazetesi
Fırtına Gazetesi
 • 10.12.2018 Fırtına Gazetesi
  10.12.2018 Fırtına Gazetesi
 • 08.12.2018 Fırtına Gazetesi
  08.12.2018 Fırtına Gazetesi
 • 07.12.2018 Fırtına Gazetesi
  07.12.2018 Fırtına Gazetesi
 • 06.12.2018 Fırtına Gazetesi
  06.12.2018 Fırtına Gazetesi
 • 05.12.2018 Fırtına Gazetesi
  05.12.2018 Fırtına Gazetesi
 • 04.12.2018 Fırtına Gazetesi
  04.12.2018 Fırtına Gazetesi
 • 03.12.2018 Fırtına Gazetesi
  03.12.2018 Fırtına Gazetesi
 • 01.12.2018 Fırtına Gazetesi
  01.12.2018 Fırtına Gazetesi
 • 30.11.2018 Fırtına Gazetesi
  30.11.2018 Fırtına Gazetesi
 • 29.11.2018 Fırtına Gazetesi
  29.11.2018 Fırtına Gazetesi
Fırtına Gazetesi
“Koray Aydın’a Rize’den Bir soru”
“Koray Aydın’a Rize’den Bir soru”

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan...

RİZELİ DE ÇARE TÜKENMEZ
RİZELİ DE ÇARE TÜKENMEZ

Rize’nin Kalkandere İlçesi Hüseyinhoca Köyü’nde...

“Rizeli’nin Zekası Gene Yapacağını Yaptı”
“Rizeli’nin Zekası Gene Yapacağını Yaptı”

Rize’nin Aktaş Köyünde yaşayan Erkan...

Elit Spa Rize’de açıldı
Elit Spa Rize’de açıldı

Rize belediyesi arkası, Kaçkar otel...

“Biz Dava İçin Çalışırken Sen CHP’ye Oy Topluyordun”
“Biz Dava İçin Çalışırken Sen CHP’ye Oy Topluyordun”

Milliyetçi Hareket Partisi Eski Merkez...

Devlet Bahçeliye Açık Mektup
Devlet Bahçeliye Açık Mektup

Milliyetçi Hareket Partisi’ne gönül veren...

Rize’nin Gelinine Sahip Çıkacağız
Rize’nin Gelinine Sahip Çıkacağız

Milliyetçi Hareket Partisi Rize Eski...

Apple’ın efsane cihazı artık üretilmeyecek…
Apple’ın efsane cihazı artık üretilmeyecek…

Apple’ın efsane cihazı artık üretilmeyecek…...

Fırtına Gazetesi
   
En Çok İzlenen Videolar

“Google olarak Türkiye’nin potansiyeline inanıyoruz”

“Google olarak Türkiye’nin potansiyeline inanıyoruz”
RİZE’ye bayram tatili için gelen Google Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Yonca Dervişoğlu Brunini, Türkiye’nin şu ana kadar dijital dünyada kendini gösterdiğini söyledi. Brunini, “Türkiye’nin potansiyeline Google olarak biz inanıyoruz. Dijital beceriler konusunda...
28 Ağustos 2018 08:46
Font1 Font2 Font3 Font4

RİZE’ye bayram tatili için gelen Google Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Yonca Dervişoğlu Brunini, Türkiye’nin şu ana kadar dijital dünyada kendini gösterdiğini söyledi. Brunini, “Türkiye’nin potansiyeline Google olarak biz inanıyoruz. Dijital beceriler konusunda özellikle insanları geliştirebilirsek o potansiyeli daha da ilerilere taşıyabiliriz” dedi.

Kurban Bayramı tatilini geçirmek için annesinin memleketi Rize’ye gelen Google Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Yonca Dervişoğlu Brunini, Google olarak dünya genelinde şu ana dek 6 milyon kişiye eğitim verdiklerini söyledi. Google tarafından dijital eğitimlere her yaş grubunun katılımının hedeflendiğini kaydeden Brunini, “Biz Google olarak ‘dijital atölye’ dediğimiz uygulama ile sosyal mecra nasıl kullanılmalı, kendinizi nasıl geliştirmelisiniz, şirketinizi büyütmek için neler yapmalısınız; sorularına yanıt veriyoruz. Yeni işe yeri kuranlara önerilerde bulunarak birçok konuda dijital atölyede online kurslar veriyoruz. Doğru ve faydalı internet kullanımı ile ilgili eğitimlerimizi kullanıcılara aktarıyoruz. Mail nasıl gönderilir, bilgisayar nasıl kullanılır, benim şirketim, iş yerim ve benzeri işletmeler haritada nasıl bulunur, kullanıcılar arama yaptıklarında benim şirketimi nasıl bulurlar, internet üzerinden nasıl satış yapabilirim; bunları işletmelere eğitimlerle anlatıyoruz. Bu dijital eğitimleri hem çalışmak isteyenlere hem de iş yeri sahiplerine veriyoruz. Eğitimler sonunda kullanıcılar, ya iş bulmak için ya da işini geliştirmek için bu bilgilerden yararlanıyorlar. Dünya genelinde şu ana dek 6 milyon kişiye eğitim verdik. Teknoloji ve dünya o kadar hızlı gelişiyor ki hayatımız öğrenmeye devam edip bilgililerimizi tazelememiz gerekir. Şu anda Google’dan her şeyi arayıp buluyorsun, artık ezbere gerek kalmadı. Araştırıcı ve interneti kendi öğrenimine kullanabilen insanlar birkaç adım öndeler. Öğrenmenin sonu yok artık. Sürekli hayat boyunca öğrenmeye devam etmelisiniz ve bildiklerinizi tazelemelisin. Öğrenim ve eğitim hayat boyu devam eder hale geldi” diye konuştu.

‘TÜRKİYE, DİJİTAL DÜNYADA KENDİNİ GÖSTERDİ’

Türkiye’de, internet kullanımında belli alanlarda öncü konuma gelindiğini vurgulayan Yonca Dervişoğlu Brunini, şunları söyledi:

“Finanstaki yazılım konusunda Türkiye, önde bir ülke. Türkiye’de muazzam android ortaklarımız var. Telefon ve televizyon yazılımları geliştiriyoruz. Ülkemizdeki internet kullanıcı sayıları yüzde 75’lere kadar yükseldi. Türkiye’nin potansiyeline Google olarak biz inanıyoruz. Bununla ilgili Türkiye’de bireylerle KOBİ’lerle büyük şirketlerle hep beraber Türkiye’yi daha gelişmiş ve teknolojiden daha çok yararlanan ülke haline getirmeye çalışıyoruz. Bunu burada herkesle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz, önümüzde çok büyük bir fırsat var. Gelin, hep birlikte bunu hayata geçirelim. Türkiye şu ana kadar dijital dünyada kendini gösterdi, bir o kadar daha potansiyeli olan bir ülke. Dijital beceriler konusunda özellikle insanları geliştirebilirsek o potansiyel daha da ilerilere taşıyabiliriz. Bu potansiyeli uzaktan görmek bana gurur veriyor. Google olarak Türkiye’de uzun vadeli yatırımlarımız var. Bu yatırımları eğitimden başlayarak istihdama dönüştürmeyi amaçlıyoruz. Türkiye Google ekibinin Türk ortaklarla gerçekleştirdiği projelerinin dünya çapında Google içerisinde örnek olması ve diğer ülkelere de yayılması benim için bir gurur kaynağı oluyor. Google içerisinde bir Türk olmaktan çok büyük bir mutluluk duyuyorum.”

 


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa