Fırtına Gazetesi
Fırtına Gazetesi
Fırtına Gazetesi
 • 15.12.2018 Fırtına Gazetesi
  15.12.2018 Fırtına Gazetesi
 • 14.12.2018 Fırtına Gazetesi
  14.12.2018 Fırtına Gazetesi
 • 13.12.2018 Fırtına Gazetesi
  13.12.2018 Fırtına Gazetesi
 • 12.12.2018 Fırtına Gazetesi
  12.12.2018 Fırtına Gazetesi
 • 11.12.2018 Fırtına Gazetesi
  11.12.2018 Fırtına Gazetesi
 • 10.12.2018 Fırtına Gazetesi
  10.12.2018 Fırtına Gazetesi
 • 08.12.2018 Fırtına Gazetesi
  08.12.2018 Fırtına Gazetesi
 • 07.12.2018 Fırtına Gazetesi
  07.12.2018 Fırtına Gazetesi
 • 06.12.2018 Fırtına Gazetesi
  06.12.2018 Fırtına Gazetesi
 • 05.12.2018 Fırtına Gazetesi
  05.12.2018 Fırtına Gazetesi
Fırtına Gazetesi
“Koray Aydın’a Rize’den Bir soru”
“Koray Aydın’a Rize’den Bir soru”

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan...

RİZELİ DE ÇARE TÜKENMEZ
RİZELİ DE ÇARE TÜKENMEZ

Rize’nin Kalkandere İlçesi Hüseyinhoca Köyü’nde...

“Rizeli’nin Zekası Gene Yapacağını Yaptı”
“Rizeli’nin Zekası Gene Yapacağını Yaptı”

Rize’nin Aktaş Köyünde yaşayan Erkan...

Elit Spa Rize’de açıldı
Elit Spa Rize’de açıldı

Rize belediyesi arkası, Kaçkar otel...

“Biz Dava İçin Çalışırken Sen CHP’ye Oy Topluyordun”
“Biz Dava İçin Çalışırken Sen CHP’ye Oy Topluyordun”

Milliyetçi Hareket Partisi Eski Merkez...

Devlet Bahçeliye Açık Mektup
Devlet Bahçeliye Açık Mektup

Milliyetçi Hareket Partisi’ne gönül veren...

Rize’nin Gelinine Sahip Çıkacağız
Rize’nin Gelinine Sahip Çıkacağız

Milliyetçi Hareket Partisi Rize Eski...

Apple’ın efsane cihazı artık üretilmeyecek…
Apple’ın efsane cihazı artık üretilmeyecek…

Apple’ın efsane cihazı artık üretilmeyecek…...

Fırtına Gazetesi
   
En Çok İzlenen Videolar

“Dere akar gider Çakıl dibinde kalır”

“Dere akar gider Çakıl dibinde kalır”
Demeden edemeyeceğim, bir varmış bir yokmuş diye başlar bir çok hikaye. Ama ben hikaye anlatmayacağım yakın geçmişi hatırlatacağım siz sevgili okurlarıma… Çok değil beş on sene önesindeki  Rizesporu hatırlatıp beyninizde...
21 Mart 2018 15:33
Font1 Font2 Font3 Font4

Demeden edemeyeceğim, bir varmış bir yokmuş diye başlar bir çok hikaye. Ama ben hikaye anlatmayacağım yakın geçmişi hatırlatacağım siz sevgili okurlarıma… Çok değil beş on sene önesindeki  Rizesporu hatırlatıp beyninizde fırtınalar da koparmayacağım.

Yıllarca birinci ligde Yani şimdiki adıyla Süper ligde top koşturduk. Galatasaray’ın Beşiktaşın Fenerbahçe’nin korkulu rüyası olduk Rize adından bahsedildiği zaman uykularını kaçırdık, Ya şimdi süper lige çıkabilmek için dua etmeden yatmadığımız gece yok. Nerde bizim godamanlarımız üfledimi magalda kül bırakmayan iş adamlarımız nerede?

Çaykur Rizespor yendimi kabına sığmayan, yeri göğü inleten galibiyetin verdiği sarhoşlukla ne dediğini bilemeyen, Ama takım mağlup yada berabere kaldığı zaman sönmüş balon gibi sus pus sadece sokakta fısıltı gazeteciliği yapıp bundan kendilerine pay çıkarmaya çalışan üç beş kişinin dışındakiler nerede?
Rize deyince ilk akla gelen şey çay ikinciye ise Çaykur Rizespor gelir. Çünki Çaykur Rizespor büyük bir camia biz bu takımdan Milli takıma sporcular gönderdik, Türkiye dereceleri yaptık. Ama gelip gördüğümüz noktada ise her türlü imkânları sunmamıza, her türlü maddi manevi destek vermemize rağmen bunun karşısında gördüğümüz vefasızlık bizi zor duruma soktu. Ve hayal kırıklığına uğrattı. Sebebine gelince ise sporcular bazı şeyleri uçurur kanatlandırır derler ya hani bizde antrenmana gelmezsen verimli olamazsın antrenmana gelmelerinde ise lakaytlık, vurdum duymazlık var ise kültürel olarak bir takım ne oldum delisi olduysa ve futbolun verdiği popülerliği kaldıramama gibi noktalarda sıkıntılar gördüğümden dolayı bazı parantezleri açma ihtiyacı duydum. Çünkü Futbolda vefa yoktur. Ben her zaman Futbolu sanata benzetmişimdir. Nasıl herkes sanatla uğraşabilir ama sanatçı olamazsa benim mantaliteme göre herkes futbol oynayabilir ama futbolcu olamaz.”Futbolu beyninizle oynarsınız, bacaklarınız sadece yardımcı olur” sözü bu söylediklerimi destekler nitelikte. Günümüz çağı modern futbolunda sanatçıdan çok sanat ile uğraşmaya çalışan, beyni ile değil sadece bacaklarıyla oynayan futbolcu topluluğu görmek mümkün. Futbol seyir zevki veren, içinde estetik barındıran bir spor dalıydı benim için. Fakat günümüz futboluna baktığımız zaman tamamen sistem üzerine kurulu bir düzen görmek mümkün. Tabi ki de beş parmağın beşi bir değil. Bireysel yetenekleriyle ön plana çıkan isimler de sayabiliriz. Elimde kalem, önümde kâğıt Çaykur Rizespor’un geri kalan karşılaşmalarından alacağı puan ve puanları tahmin etmeye çalışıyorum.

Yapmış olduğum matematiksel hesaplarla boğuşup bir noktada üst ligin yol haritasını çıkartıyorum. Üst üste seri galibiyet alan bir takımın kendine puan cetvelinde nasıl bir yer bulduğunu ve puan kayıplarında ise kendini küme düşmeme mücadelesi içerisinde futbolun adaleti de denilen acımasız bir gerçekle yüzleşiyorum. Lideriz ama Altta Takımların puanları bize ve birbirlerine o kadar yakın ki herkes eş değerde. Hangi takımların bir üst lige çıkacağı ve iki takım haricinde hangi takımın düşeceği belli değil. Çok dikkatli olmalıyız beyler.

Dere akar gider Çakıl dibinde kalır. Suçumuz ortak; Sen suçlusun, Ben değilim tavırlarını bırakmanın zamanı geldi de geçiyor artık. Birbirimizi suçlamanın gereği yok. Hepimiz aynı gemideyiz. Gemi batarsa hepimiz ölürüz. Bu gemiyi batırmamanın yollarını bulmalıyız. El birliği ile takımımızı layık olduğu yere çıkarmalıyız…. Eeee Doğru söze ne demeli. Ha birde madolyonun öbür yüzü vartabi doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar varsın kovsunlar bizde gideriz onbirinci köye….

Kalın Sağlıcakla…


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa