Fırtına Gazetesi
Fırtına Gazetesi
Fırtına Gazetesi
 • 15.12.2018 Fırtına Gazetesi
  15.12.2018 Fırtına Gazetesi
 • 14.12.2018 Fırtına Gazetesi
  14.12.2018 Fırtına Gazetesi
 • 13.12.2018 Fırtına Gazetesi
  13.12.2018 Fırtına Gazetesi
 • 12.12.2018 Fırtına Gazetesi
  12.12.2018 Fırtına Gazetesi
 • 11.12.2018 Fırtına Gazetesi
  11.12.2018 Fırtına Gazetesi
 • 10.12.2018 Fırtına Gazetesi
  10.12.2018 Fırtına Gazetesi
 • 08.12.2018 Fırtına Gazetesi
  08.12.2018 Fırtına Gazetesi
 • 07.12.2018 Fırtına Gazetesi
  07.12.2018 Fırtına Gazetesi
 • 06.12.2018 Fırtına Gazetesi
  06.12.2018 Fırtına Gazetesi
 • 05.12.2018 Fırtına Gazetesi
  05.12.2018 Fırtına Gazetesi
Fırtına Gazetesi
“Koray Aydın’a Rize’den Bir soru”
“Koray Aydın’a Rize’den Bir soru”

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan...

RİZELİ DE ÇARE TÜKENMEZ
RİZELİ DE ÇARE TÜKENMEZ

Rize’nin Kalkandere İlçesi Hüseyinhoca Köyü’nde...

“Rizeli’nin Zekası Gene Yapacağını Yaptı”
“Rizeli’nin Zekası Gene Yapacağını Yaptı”

Rize’nin Aktaş Köyünde yaşayan Erkan...

Elit Spa Rize’de açıldı
Elit Spa Rize’de açıldı

Rize belediyesi arkası, Kaçkar otel...

“Biz Dava İçin Çalışırken Sen CHP’ye Oy Topluyordun”
“Biz Dava İçin Çalışırken Sen CHP’ye Oy Topluyordun”

Milliyetçi Hareket Partisi Eski Merkez...

Devlet Bahçeliye Açık Mektup
Devlet Bahçeliye Açık Mektup

Milliyetçi Hareket Partisi’ne gönül veren...

Rize’nin Gelinine Sahip Çıkacağız
Rize’nin Gelinine Sahip Çıkacağız

Milliyetçi Hareket Partisi Rize Eski...

Apple’ın efsane cihazı artık üretilmeyecek…
Apple’ın efsane cihazı artık üretilmeyecek…

Apple’ın efsane cihazı artık üretilmeyecek…...

Fırtına Gazetesi
   
En Çok İzlenen Videolar

Büyük Aile Sofrası

Büyük Aile Sofrası
Rize Valiliği Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından 15 – 21 Mayıs Aile Haftası Etkinliği kapsamında düzenlenen kahvaltıya Vali Ersin Yazıcı, Eşleri Hanife Yazıcı, Vali Yardımcısı Turan Yılmaz, Aile...
15 Mayıs 2015 13:01
Font1 Font2 Font3 Font4

Rize Valiliği Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından 15 – 21 Mayıs Aile Haftası Etkinliği kapsamında düzenlenen kahvaltıya Vali Ersin Yazıcı, Eşleri Hanife Yazıcı, Vali Yardımcısı Turan Yılmaz, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İdris Altuntaş, İl Millî Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş, çocuk evlerinde kalan çocuklar, sosyal ekonomik destek alan vatandaşlar, huzurevi sakinleri, Şehit ve Gazi yakınları, gönül elçileri ile koruyucu aileler katıldı.

Rize Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İdris Altuntaş yaptığı açılış konuşmasında; ” Rize Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olarak biz, büyük bir aileyiz. Çocuğu, genci, yaşlısı, engellisi ile kimsenin kaybolmasına izin vermeyiz. Rize Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olarak ilimiz ve ilimize bağlı olan ilçelerde ‘aile eğitim programı’ kapsamında gerçekleştirilen programlarda 568 kişiye eğitim verilmiştir. Aile kurumunu güçlendirmek ve ailelerin karşılaştıkları sorunlarla baş etmelerini sağlamak amacıyla eğitimlerimiz devam etmektedir. Ayrıca, ailelere ihtiyaç duydukları konularda tüm sosyal hizmet kuruluşlarımız tarafından rehberlik ve danışmanlık hizmetleri verilmektedir. Aile yapısını korumak ve yaşatmak için tüm gayreti gösterdiğimizi ve bundan sonrada göstereceğimizi ifade etmek istiyorum. Bu çalışmalarda bizlere desteklerini esirgemeyen Valimiz Sayın Ersin Yazıcı ve Eşleri Hanife Yazıcı Hanımefendiye teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bu organizasyonun çok anlamlı olduğunu vurgulayan Vali Yazıcı, aileler ile birlikte olmaktan memnuniyet duyduğunu ifade ederek, ailelerin çok hayırlı bir sorumluluk üstlendiklerini söyledi. Vali Yazıcı konuşmasında şunları söyledi: “Aile gününde ve haftasında amaç, toplumun tüm kesimlerinin aile konusunda bilinçlenmesi, ailelerin güçlenmesi ve korunması konusunda farkındalık oluşturmaktır. Mağdur olmuş çocuklarımıza aile ortamı sunmak bizlerin görevidir. Devlet olarak bunu bizler yaparken aile ortamına sahip çıkan insanlarımızın da bu ortamdan uzaklaşmış çocuklara sahip çıkması, onları kendi evlatları gibi görüp aile sevgisi ve şefkatiyle gözetmesi bizleri son derece sevindirmektedir. Bütün koruyucu ailelerimize çok teşekkür ediyorum. Aile ortamından uzak kalmış çocuklarımıza hep beraber sahip çıkmaya devam edeceğiz. Ben çocuklarımız ile beraber sizlere ömür boyu mutluluklar diliyor, bu davranışınızın diğer ailelere de örnek olmasını temenni ediyorum” dedi.

Aileye önem verilmesi gerektiğini ve aile kavramının yaşatılırsa toplumun güçlü olacağını belirten Vali Yazıcı: “’Bu buluşmaların anlamı aslında hepimizin büyük bir aile olduğumuzu gösteriyor. Bu büyük ailenin bir araya gelip toplum olarak sorumluluklarımızı yerine getirme konusunda birlikteliğimizi ortaya koymaktır. Aile, toplumun temel taşıdır. İyi yetişmiş bireyler iyi kurulmuş ailelerden yetişir. Aile var oldukça, sağlıklı nesiller var olacaktır. Aile, bireyin huzuru ve mutluluğudur, toplumun birliği ve beraberliğidir, kültürün, tarihin sürekliliğidir. ”şeklinde konuştu.

Sıcak ve duygu dolu bir ortamda yapılan kahvaltıda, ailelerin ve çocukların mutluluğu, programa renk kattı. Programda Vali Ersin Yazıcı’ya, hat sanatıyla kendi isminin yazıldığı tablo ile Rize Türk Telekom Güzel Sanatlar Lisesi Öğrencilerinden İlker Alemdar’a ait karakalem portre çalışması şehit aileleri tarafından sunuldu.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa