Fırtına Gazetesi
Fırtına Gazetesi
Fırtına Gazetesi
 • 16.11.2018 Fırtına Gazetesi
  16.11.2018 Fırtına Gazetesi
 • 15.11.2018 Fırtına Gazetesi
  15.11.2018 Fırtına Gazetesi
 • 14.11.2018 Fırtına Gazetesi
  14.11.2018 Fırtına Gazetesi
 • 13.11.2018 Fırtına Gazetesi
  13.11.2018 Fırtına Gazetesi
 • 12.11.2018 Fırtına Gazetesi
  12.11.2018 Fırtına Gazetesi
 • 10.11.2018 Fırtına Gazetesi
  10.11.2018 Fırtına Gazetesi
 • 09.11.2018 Fırtına Gazetesi
  09.11.2018 Fırtına Gazetesi
 • 08.11.2018 Fırtına Gazetesi
  08.11.2018 Fırtına Gazetesi
 • 07.11.2018 Fırtına Gazetesi
  07.11.2018 Fırtına Gazetesi
 • 06.11.2018 Fırtına Gazetesi
  06.11.2018 Fırtına Gazetesi
Fırtına Gazetesi
“Koray Aydın’a Rize’den Bir soru”
“Koray Aydın’a Rize’den Bir soru”

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan...

RİZELİ DE ÇARE TÜKENMEZ
RİZELİ DE ÇARE TÜKENMEZ

Rize’nin Kalkandere İlçesi Hüseyinhoca Köyü’nde...

“Rizeli’nin Zekası Gene Yapacağını Yaptı”
“Rizeli’nin Zekası Gene Yapacağını Yaptı”

Rize’nin Aktaş Köyünde yaşayan Erkan...

Elit Spa Rize’de açıldı
Elit Spa Rize’de açıldı

Rize belediyesi arkası, Kaçkar otel...

“Biz Dava İçin Çalışırken Sen CHP’ye Oy Topluyordun”
“Biz Dava İçin Çalışırken Sen CHP’ye Oy Topluyordun”

Milliyetçi Hareket Partisi Eski Merkez...

Devlet Bahçeliye Açık Mektup
Devlet Bahçeliye Açık Mektup

Milliyetçi Hareket Partisi’ne gönül veren...

Rize’nin Gelinine Sahip Çıkacağız
Rize’nin Gelinine Sahip Çıkacağız

Milliyetçi Hareket Partisi Rize Eski...

Apple’ın efsane cihazı artık üretilmeyecek…
Apple’ın efsane cihazı artık üretilmeyecek…

Apple’ın efsane cihazı artık üretilmeyecek…...

Rize’de “Ruh Sağlığı Birimi” eğitimlerine devam ediyor
Rize’de “Ruh Sağlığı Birimi” eğitimlerine devam ediyor

Rize İl Sağlık Müdürlüğü Halk...

izlendi
TIKLA iZLE

MECİT MORAL ER MEYDANINA İNDİ
MECİT MORAL ER MEYDANINA İNDİ

Ardeşen AK Parti Belediye Başkan...

izlendi
TIKLA iZLE

VALİ ÇEBER İLÇE ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR
VALİ ÇEBER İLÇE ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR

Rize Valisi Kemal Çeber, İkizdere...

izlendi
TIKLA iZLE

Sağlık personellerine işaret dili eğitimi
Sağlık personellerine işaret dili eğitimi

Rize Sağlık Müdürlüğü tarafından sağlık...

izlendi
TIKLA iZLE

Rize’de özel güvenlik görevlileri eğitime alındı
Rize’de özel güvenlik görevlileri eğitime alındı

RİZE’de okullarda görev yapan özel...

izlendi
TIKLA iZLE

Rize Belediyesi suya zam yapmayacak
Rize Belediyesi suya zam yapmayacak

RİZE Belediyesi Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı’na...

izlendi
TIKLA iZLE

GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜKLERİ – RİZE
GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜKLERİ – RİZE

ÇEŞİTLİ CİNS VE EVSAFTA AKARYAKIT...

izlendi
TIKLA iZLE

Fırtına Gazetesi
   
En Çok İzlenen Videolar

BAKAN OSMAN AŞKIN BAK: “EN BÜYÜK KAYNAĞIMIZ GENÇLERİMİZ”

BAKAN OSMAN AŞKIN BAK: “EN BÜYÜK KAYNAĞIMIZ GENÇLERİMİZ”
BAKAN OSMAN AŞKIN BAK: “EN BÜYÜK KAYNAĞIMIZ GENÇLERİMİZ” Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, gençlere güvendiklerini ve bakanlık olarak gençliğin emrinde olduklarını vurgulayarak, bu gençlik ile 2023, 2053,...
29 Kasım 2017 11:46
Font1 Font2 Font3 Font4

BAKAN OSMAN AŞKIN BAK: “EN BÜYÜK KAYNAĞIMIZ GENÇLERİMİZ”

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, gençlere güvendiklerini ve bakanlık olarak gençliğin emrinde olduklarını vurgulayarak, bu gençlik ile 2023, 2053, 2071 hedeflerine ulaşacaklarını ifade etti.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, gençlere güvendiklerini ve bakanlık olarak gençliğin emrinde olduklarını vurguladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Bizim en büyük kaynağımız gençlerimiz” sözünü hatırlatan Bakan Osman Aşkın Bak, bu gençlik ile 2023, 2053, 2071 hedeflerine ulaşacaklarını ifade etti.

Bakan Osman Aşkın Bak, Proje Koordinasyon Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen “Eskilerin İddiası Yeni Neslin İhyası” projesinin, Keçiören Ihlamur Kasrı’nda gerçekleştirilen açılışına katıldı.

“Bizim Davamızın Yükünü Taşımak Kolay Değil”

Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak gençlerin, sporla, eğitimle, kültürle bir arada olabilmesi için gençlik programlarına destek verdiklerini anlatan Bakan Osman Aşkın Bak, şöyle konuştu:

“Biz, gençlerin sivil toplum kuruluşlarında ve sosyal faaliyetlerde yer almasını arzuluyoruz ve önemsiyoruz. Gençlerimizin toplumla iç içe ve topluma dokunarak, hayatı öğrenerek, yaşayarak, sorumluluk alarak yetişmesini istiyoruz. Bizim davamız zor bir dava. Bu davanın yükünü omuzlarımızda taşımak kolay değil. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın tanımladığı üzere davamız ağır ve sorumluluk istiyor. Bu davada yük ve sorumluluk alarak birçok şeyden vazgeçecek dava adamlarına ve gençlere ihtiyacımız var. İletişim çağındayız ve sosyal medya ile internet etkin kullanılıyor. Ama biz, insanlara dokunarak yapılan diyalogdan yanayız. Dokunmadan hissedemezsiniz, anlayamazsınız. Gitmeden, görmeden, yaşamadan ve kendinizi onların yerine koymadan algılayamazsınız.”

“Gençlerimiz Hayal Kurmalı ve Hayallerinin Peşinde Koşmalı”

Türkiye’nin zor bir coğrafyada bulunduğuna dikkat çeken Bakanı Osman Aşkın Bak, “Bu coğrafyada geleceğimiz olan gençlerimizin, bölgedeki gelişmelerden dertli olması gerekiyor. Dertli insanlara ihtiyacımız var. Görüyoruz ki, bir kişi bile davasında onlarca hatta yüzlerce kişiye etki edebiliyor. Gençler olarak hayatınızda birinci kuralınız hayalinizin olmasıdır. Hayal kurmadan nereye gideceğinizi bilemezsiniz, mümkün değil” diye konuştu.

Bakan Osman Aşkın Bak, 12 yaşından beri Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanında olduğunu anlatırken, “Sayın Cumhurbaşkanımız ile Kasımpaşa’dan komşuyduk ve bundan dolayı çok şanslıydım. Biz sporcuyduk ve bizi spor kulübüne götürürdü, kendisi de başarılı bir sporcuydu. Onun yanında siyaseti takip ederdik. Lisede, üniversitede başarılı bir öğrenciydim ve çevreme etkim vardı. Her birinizin çevreye etkisi olması lazım. Teknik Üniversiteyi bitirdikten sonra o dönem Sayın Cumhurbaşkanıma, yurtdışına giderek yabancı dil öğrenmek istediğimi ve kendimi geliştirmek istediğimi söyledim. Tabi o zaman bu kadar imkan yok.

Yurtdışına gittiğimde yeni bir lisan öğrendim, master yaptım, mücadeleyi öğrendim ve oradaki çevreyi gördüm. Ülkeme döndüğümde doktora yaptım, akabinde üniversitede hocalık yaptım. Sporda gençlerle bir aradaydım. Gençlere dokunmanız ve onlara heyecan vermeniz gerekiyor” ifadelerini kullandı.

“Milletimizin Gücü, 15 Temmuz’da Tankın ve Silahın Gücünü Yenmiştir”

“Mücadelenin çok çetin olduğu bir coğrafyada yaşıyoruz” sözünü yineleyen Bakan Osman Aşkın Bak, “Üzerimize oynanan oyunları, yapılan saldırıları görüyorsunuz. 15 Temmuz’da meydanlarda bu millet ve gençler vardı. Milletin gücünün tankın ve silahın gücünü yendiğini söylediler. Bakan olmadan önce geçtiğimiz dönemde, NATO Parlamenter Asamblesi’nde Türk grup başkanı olarak görev yapıyordum. Tankı durdurmak için önüne yatan bir milletin nasıl bu tür şeyler yaptığını bana soruyorlardı. Şaşırıyorlardı. Bizim mayamız sağlam” diye konuştu.

Bakan Osman Aşkın Bak, Proje Koordinasyon Genel Müdürlüğü’ne sürekli proje başvurusu olduğunu, 500’e yakın projeye destek verdiklerini ve bunun sayısını arttıracaklarını vurguladı.

Gençlerin, okullarında ve çevrelerindeki insanlarla çalışırken etkin olmaları, içlerine kapanmamaları ve sosyal olmaları tavsiyesinde bulunan Bakan Osman Aşkın Bak, “Spor kulüplerine katılarak, kültür, sanat ve tiyatro dallarında faaliyet göstererek çevre edinebilirsiniz. Bu çevre sizi belli noktalara taşır. Ülkemizin gelişmesi için bu tür sosyal yapılarda da güçlü olmamız gerekiyor. Gençler olarak hedefleriniz var ve bu hedeflere ulaşmanız için yolunuz lisan öğrenmekten geçiyor. Kitaplardan asla uzaklaşmayın, çok okumanız lazım. Toplumda bazı olayları yaşayarak öğrenmeniz lazım” dedi.

Bakan Osman Aşkın Bak, Bakanlık olarak geçtiğimiz yıl 120 bin genci, gençlik kamplarında misafir ettiklerini belirterek, “Orada çeşitli etkinlikler ve programlar çerçevesinde bilgiler aktardık. Unutmayınız ki; sahip olduğumuz medeniyetin dünyada çok önemli bir yeri var ve bu medeniyetin ileri taşınması konusunda sizlere çok güveniyoruz” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Bizim en büyük kaynağımız gençlerimiz” sözünü hatırlatan Bakan Osman Aşkın Bak, konuşmasını şöyle tamamladı:

“2023, 2053 ve 2071 hedeflerimiz için çok çalışmalıyız. Üniversitede, çevremizde çok çalışmalı ve etkili olmalıyız. Gençlerimizi seviyoruz ve güveniyoruz. ‘Tasalanma yiğidim, zaman bizden yanadır, dünya sana düşman olsa da gençler senden yanadır, Türkiye senden yanadır ve millet senden yanadır.’ Sayın Cumhurbaşkanımıza, milletimize yaptığı liderlik ve gençlerimize verdiği önemden dolayı şükranlarımı sunuyorum. Biz, büyüyen ve gelişen güçlü Türkiye istiyoruz. Bu gençlikle beraber ülkemizi hep beraber geleceğe taşıyacağız. Bu topraklarda gençlerimizle beraber sonsuza kadar var olacağız. Çünkü bu gençlik bizimle beraber. Biz, Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak gençlerimizin emrindeyiz. Durmak yok, yola devam.” dedi. HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa